Sayısız Mutlu Müvekkil

Sayısız Mutlu Müvekkil

 

SES Hukuk ve Danışmanlık Bürosu olarak kuruluş yılından bugüne kadar birçok dava tecrübemiz oldu. Sayısız müvekkilimize istediği dava sonucunu kazandırdık ve bunu yasaların hüküm çerçevesinde başardık. Dürüstlük ve karşılıklı güven içerisinde müvekkillerimizin kişilik haklarına saygı, gizlilik, temel hak ve hürriyetlerine her zaman saygı duyduk. ÇORUM’da avukatlık büroları arasındaki saygın yerimizi ve tercih edilme nedenimizi de buna borçluyuz.

 

 

Arabulucuk Hizmetleri

Arabulucuk Hizmetleri

Arabuluculuk, bir davaya konu olan yahut ileride bir davaya konu olması muhtemel uyuşmazlıkların yetkili bir uzman eşliğinde karşılıklı olarak müzakere edilerek çözüme kavuşturulması  sürecidir.

Arabulucular, tarafların iletişimini kolaylaştırarak tarafları masada tutan bazı sistematik yöntemler uygular ve tarafların kendi çözümlerini kendilerinin bulmalarına yardımcı olurlar. Ülkemizde arabulucuya başvurmak dava ön şartı olmadığı için kişiler isterse arabulucuya başvurmadan da dava açabilirler.

ABD, İngiltere, Almanya, Fransa, İtalya, Avusturya gibi ülkelerde yaygın olan arabuluculuk Türkiye’de de yasal düzenleme ile uygulanmaya başlamıştır. Türkiye’de arabuluculuğu sadece Adalet Bakanlığı arabuluculuk siciline kayıtlı hukukçu arabulucular yapabilmektedir.

Kamu hukukuna dair uyuşmazlıklar dışındaki tüm ticari ilişkiler, alım satım, tüketici uyuşmazlıkları, eser sözleşmeleri, kira uyuşmazlıkları, sigorta tespiti dışındaki işçi-işveren uyuşmazlıkları, deniz ticareti ve sigorta uyuşmazlıkları, marka-patent uyuşmazlıkları, boşanmadan sonraki mal paylaşım uyuşmazlıkları, taksirle yaralama, silahsız kasten yaralama, hakaret ve tehdit  gibi basit suçlara konu uyuşmazlıklar arabulucu yoluyla çözülebilmektedir.

Arabuluculuk dava yoluna göre hem daha ekonomik hem de daha hızlı bir yoldur. Çözümün basit ve dava yoluna göre maliyetinin az olması, gizli olması ve özellikle tarafların kontrolünde tamamen isteğe bağlı olması büyük avantajdır.

Etkili Savunma

Etkili Savunma

Bir davada dikkat ettiğimiz en önemli noktalardan birisi de etkili savunma tekniklerini kullanmaktadır. Davanın tarafsız ortamında elimizdeki veriler ışığında dava hakkında edindiğimiz bilgi ve yaptığımız analizleri mahkeme ortamında da en etkili şekilde savunmayı ilke edinmekteyiz.

Av. Erkut ÖZÇETİNKAYA